| adeliz a întrebat:

Nu inteleg care sunt locurile SUBVENTIONATE si cele NESUBVENTIONATE, cand vorbim de cazare la un camin al facultatii. Daca sunt la taxa, in care categorie ma incadrez?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Deealovestpu a răspuns:

Buna! Daca esti la taxa, primesti loc de cazare daca ai noroc. De obicei, majoritatea locurilor sunt ocupate de cei de la buget, iar in functie de medie, ei primesc locuri subventionate(gratis) sau nesubventionate(platite).
Daca ti s-a spus ca ai primit loc la camin, aproape sigur este un loc nesubventionat(pentru ca esti la taxa), adica va trebui sa-l platesti. Multa bafta! happy

1 răspuns: