| Marcualex a întrebat:

Oare ar fi indicat sa faci doua facultati odata? Se poate rezista psihic? Eu sunt a 11-a si ar cam trebui sa ma gandesc unde merg mai departe, nu ma pot decide intre arte si litere, asa ca vreau sa le fac pe amandoua. Se merita sa faci doua odata?

1 răspuns:
| Anyo1988 a răspuns:

Hmm parerea mea e ca poti face 1 si buna, si daca nu te poti hotaraa acum, mai ai timp, facultatea o poti face si peste 1 an, si peste 2 numai sa stii sigur ce vrei sa faci dupa terminarea ei, si sa fi sigur ca ce vei face iti va aduce un viitor, in Romania sunt destui care au facultate si stau pe bara... deci sfatul meu i-ati timpul necesar si gandeste-te bine la viitor si apoi hotaraste ce vrei sa faci