| Nopejustnope a întrebat:

Buna,oare cu media generală de bac 7, 16 la ce facultăți as putea intra?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Depinde de tine daca alegi o facultate la care se intra pe baza de dosar sau unde dai examen de admitere, care conteaza 75%.In cazul asta bacul va conta 25% si se va face media. Succes.

| Lioana a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii ce vrei. Nu cred ca vrei sa dai la orice facultate doar pentru ca poti intra acolo. Facultati sunt multe in tara. Depinde si de oras. In unele orase se intra mai usor decat in altele.
Dupa ce iti stabilesti preferinta cauti pe pagina facultatii respective rezultatele de anul trecut si vei afla care a fost ultima medie de intrare si dacacte incadrezi.
Unele facultati tin cont doar partial de media de la bac organizand si ei examene de care tin cont la calcularea mediei de admitere.

| davidbosssssssssssssssssssss a răspuns:

La aia prima sanatate