| DaianaDiana a întrebat:

pentru admiterea la liceul Stefan cel mare(pedagogic)din bacau se ia in considerare nota de la capacitate? sau se da un examen special?

La ce materii se da si ce materi se fac?

cum e caminul, dar liceul?

ce medie de admitere trebuie sa am?

Răspuns Câştigător
| Scarlettt a răspuns:

Bună.
Şi eu am terminat a 8a şi sunt din judeţul Bacău şi am pus a 2a opţiune pedagogicu.
Păi mediile sunt rezonabile între 8.30 - 8.77. Nu trebuie să dai examen special m-am interesat, e un liceu ca toate liceele şi s-a scos profilul de pedagogie(acolo trebuia să dai probă) în rest la restul profilelor intri cu media de admitere.

A doua întrebare care ai pus-o e stupidă rău de tot, cum ce materii se fac depinde de profil.

Profilele de la Pedagogic sunt:

Matematică informatică

Ştiinţe ale naturii

Filogie intensiv engleză şi franceză

Ştiinţe sociale.

Deci e un liceu obisnuit, probabil nu se va mai numi pedagogic.

| XxKAMELIAxX a răspuns (pentru Scarlettt):

Inca exista profil educator-invatator.

1 răspuns: