| BalonashCuHeliu a întrebat:

Pentru cei care stiu franceza.Am nevoie pentru un proiect la franceza obiceiuri despre sarbatorile de iarna! Profesoara ne'a spus ca sunt 4 sarbatori de iarna! Momentan am gasit doar despre L'épiphanie. Dar mai am nevoie si pentru celelalte 3...desi nu stiu care sunt! Ma puteti ajuta sa imi spuneti care sunt si sa imi dati si cateva informatii despre ele. Dar in franceza daca se poate.Multumesc celor care s'au straduit macar.

1 răspuns:
| noktambul a răspuns:

De astea im aduc aminte pe moment : Saint Nicolas (6. XII), Noel (25. XII), Reveillon (31XII).