| Usernamemyana a întrebat:

Bună, postlicealele se fac la frecventa redusă? Adică pot să merg doar la examene și din când în când la ore?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista forma redusa la scolile postliceale din Romania.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai bine numai faci liceul nu merge cum vrei tu sa mergi din cand in cand adica mai pe romaneste cand vor muschii tai. Asa o sa faci si la serviciu? Mergi si tu cand ai chef ce dracu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Teoretic sunt "la zi", unele au programul seara, ca sa poti lucra in timp ce le parcurgi.
Practic insa, exista multe care te promoveaza chiar daca lipsesti cate un semestru intreg, si mergi cand e mai important. Dar bineinteles ca intri bou si iesi vaca, din ele.
Asa s-au format asistentele antivacciniste, caz concret.

| ReddY25 a răspuns:

Nu poți

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu am auzit. Doar la unele facultati am auzit de asta, dar niciodata la postliceale. Ele sunt facute sa fie facute zilnic.