| DanielaIulia a întrebat:

Buna prieteni:*! Ma puteti ajuta cu ceva, nu-i asa?happyDa, asa elaughing
Deci: sensul figurat pentru cuvantul"casa". Va rog raspuns rapid am nevoie maine la scoalapuppy dog eyes; x.Va pup:*

Răspuns Câştigător
| Andreea_6336 a răspuns:

Casa sufletului e mereu deschisa. [aici are sens figurat]winking

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand hotul a dat spargerea casa de marcat era dordora de bani.
poti sa il si articulezi sa stii, adica sa ii pui sufixe, ca sa iti fie mai usorbig grin

| mornea a răspuns:

Cand faci "casa buna" cu cineva...adica cand traiesti cu cineva si te intelegi, etc...succes!