| Ge5643 a întrebat:

Buna!
Problema e urmatoarea:
Elev care a terminat clasa a IX a la sportiv dar care a luat media 5 la practica sportiva este obligat sa se transfere la alt profil dar liceul unde invata spune ca nu il poate primi in alta clasa pentru ca nu sunt locuri.
Am depus cererea de transfer la un alt liceu dar si acolo sunt la limita cu locurile si nu au promis nimic sigur.
Ce se intampla in cazul in care nu se accepta transferul?
Pierde anul sau ce este de facut in situatia asta?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu esti obligat sa te transferi nicaieri si nici licuel nu te poate exmatricula.
Stai unde esti!