| xtembix a întrebat:

Profilul filologie este chiar asa de prost precum se aude? E chiar asa de rau?

Răspuns Câştigător
| Mariana155 a răspuns:

Pai unora li se pare bun, unora prost. Depinde cum ti se pare tie, nu conteaza opinia celorlalti. Degeaba asculti parerea celorlalti pentru ca la urma o sa ramai oricum in dubii pentru ca unii zic ca da, altii ca nu. Daca nu iti place matematica, fizica, etc poti alege acest profil sau stiinte sociale. Oricum daca intrii la filo, din a11-a nu mai faci matematica deloc si nici nu dai bac-ul din ea.

Si @dennys1521, acum nu mai conteaza liceul in functie de facultate. De ex poti sa intrii la filo, si sa dai la medicina dar problema este ca iti va fi mult mai greu la facultate(ex medicina) pentru ca la filo nu se pune accent pe bio si chimie.

5 răspunsuri:
| Dennys1521 a răspuns:

Unii zic ca da uni zic ca nu
nu stiu nici eu ce sa cred
adevarul e ca ce meserii faci din filo
?
te faci reporter?

| Justina10ify a răspuns:

Nu este adevarat, depinde de liceu! Dar stiu ca se face engleza si franceza, latina ca lumea,happyCare te vor ajuta daca vrei sa lucrezi in televiziune sau in domeniul limbilor starine si nu numai.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e rau, dar majoritatea elevilor sunt pitipoance si cocalari straight face dar daca esti buna in cea ce faci nicaieri nu e chiar asa de rau

| stephanny a răspuns:

Cum sa fie prost? eu in 4 ani de liceu am schimbat 3 profiluri si m-am oprit la filologie, pentru ca e cel mai bun, bac-ul il vei da doar la limba romana, limba straina, istorie si geografie/sociologie/psihologie etc. e cel mai bun profil.

| cata_3464 a răspuns:

Nu este prost deloc, cei care ajung acolo sunt niste elevi destepti.