| doinitsaandronic a întrebat:

Buna
puteti sa imi dati vreo gluma, sau sceneta amuzanta pentru balul bobocilo?
Funda

3 răspunsuri:
| Valentina_Railean_1997 a răspuns:

Profesorul zice:
- Baiete! din pacate pentru tine nota pe care o ai incepe cu P. Banuiesc ca stii ce nota e, nu?
Studentul:
- Pinci?

Studentii aveau examen, dar, nemergand la cursuri nici macar nu-si cunosteau profa. Un grup de studenti asteptau si ei...
Vine o tipa faina cu un sal in jurul gatului, iar unul din studenti zice:
- Iata vine un sol de pace c-o naframa-n varf de bat. Si toti se prapadesc de ras.
Se uita tipa atent la ei si intra in sala. Studentul in fapta:
- Waw! Am pus-o! E profa. Sigur ma pica. Dar isi incearca totusi norocul si intra in sala. Cand sa traga biletu� cu subiectu�, profa intreaba:
- Tu esti Mircea?
- Eu sunt doamna. Dau acum sau vin la toamna?!

Erau 3 studenti care trebuiau sa dea un examen. Unul era pregatit foarte bine, unul mediocru si unul deloc. Intra in examen primul, cel pregatit foarte bine. Iese acesta si este intrebat:
- Cum a fost? si raspunde:
- Pai cum sa fie, ca de la profesor la profesor.
Intra si al 2-lea, cel mediocru. Este intrebat:
- Cum a fost?
- Ca de la profesor la elev.
Intra al 3-lea, cel nepregatit.
- Cum a fost?
- Ca de la popa la credincios. El punea intrebarea, eu imi faceam cruce, eu dadeam raspunsul, el isi facea cruce.

| Marian121996 a răspuns:

Daca vrei glume clasice poti cauta pe youtube episoade din "Garcea" sau din "B.D in actiune". Poti sa faci o sceneta foarte haioasa. Poti sa le combini glumele intre ele sau sa faci pur si simplu un episod anume.
Bafta si poate iesi miss.