| Qwertyuiopjk a întrebat:

Buna, recent am fost prins cu un gram de marijuana ca minor. Este prima abatere. Ce o sa mi se intample? Evenimentul a fost acum 5 zile. Ma poate urmarii politia pe strada pentru informatii? Sau imi pot asculta telefonul? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| mODIN a răspuns:

"Prins" de cine? De urmarit, nu te vor urmarii, dar parintii tai sigur vor afla daca a ajuns la politie informatia asta.

| Qwertyuiopjk explică (pentru mODIN):

De jandarmerie, era bine sa afle numai parintii

| mODIN a răspuns (pentru Qwertyuiopjk):

Inteleg ca esti speriat si ca a fost o perioada foarte stresanta pentru tine, dar probabil pedeapsa deja a trecut. Urmarirea telefonului sau spionajul sunt ceva atat de incredibil de rar ca pentru atat nu ai avea de ce sa-ti faci griji ca te cauta in continuare.

| Qwertyuiopjk explică (pentru mODIN):

Iti multumesc?

4 răspunsuri:
| Standt a răspuns:

Indiferent care raspuns iti place, dosarul ramane. Si la viitoarele probleme care vor fi, vei fi printre primii cautati si anchetati.
Ai face bine sa renunti.