| airaad a întrebat:

Sambata se da examenu de engleza (clasa a8a).Eu vreau sa ma duc la stiinte simplu (nu voiam sa dau examenu)dar toti au sarit cu gura pe mine sa dau examenu acela.Toti cei din clasa a8a din scoala mea sunt inscrisi la examen (inclusiv eu) iar daca nu vrei sa il dai nu te prezinti.La scoala nu prea facem noi engleza dar ma descurc cat de cat. (de oral mi-e cel mai groaza)Acuma intrebarea este :Sa ma prezint la examen? La ce m-ar ajuta?

Răspuns Câştigător
| beea8o8 a răspuns:

Nota pe care o obtii la examen nu se ia in considerare la media de admitere.Acest test te ajuta atunci cand ai media de admitere egala cu alt cineva(ai un avantaj daca l-ai luat).Eu spun sa te prezinti ca nu ai ce pierde.Bafta! (mie asa mi s-a explicat la scoala ca si eu dau testul)winking

1 răspuns:
| Aide a răspuns:

Limba engleza te va ajuta foarte multhappy cum deduc eu vrei sa fii medic... in Romania salariile nu sunt chiar frumoase vei vrea sa pleci la un momndat... Engleza te va ajuta