| RapTor800RPM a întrebat:

Buna seara all puteti sa-mi raspundeti si mie la urmatoarele intrebari va rog?! : 1.De ce credeti ca e important ca in scoli, licee sa fie introdusa uniforma.
2.Credeti ca nu nevoie sa fie introdusa uniforma? Argumentati de ce.
vreau sa vad rasp. voastre pentru ca la noi la liceu vor sa introduca uniforme. Funda rasp castigator iar restul vot. Va multumesc

4 răspunsuri:
| Anonymous1995 a răspuns:

Eu sunt de acord pentru introducerea uniformelor atat in scoli, cat si in licee, prin aceasta uniforma tu ca elev te deosebesti de restul lumii.

| ParadiseCaroline a răspuns:

1.Invatatul si respectul nu sta in hainele pe care le porti ( dar poti citi o persoana destul de repede dupa modul cum se imbraca).
2.Sincer nu cred ca este o optiune dar in licee s-a intrecut de mult lipsa bunului simt (sani pe afara, buricele pe afara) si sunt multi copii de bani gata care isi bat joc de cei pe o scara sociala mai joasa.Cred ca e o idee buna dar care nu are ce sa schimbe foarte mult.

| Marybm a răspuns:

1. Poi sincer si la scoala mea pe ciclu 2 (5-8) anul acesta sa introus uniforma. sincer stii dc este buna? pai daca te uzi cu apa iti uzi uniforma. nu iit murdaresti asa repede tricoul.
2.Mie nu imi cam place cu ea. imi este cald sa o port mai ales acum ac e varabig grin
funda?batting eyelashes

| abcdefuck a răspuns:

1.Pentru mai multa disciplina, dar poate fi considerata si ca un 'simbol' al liceului.
2.Personal nu sunt de acord cu impunerea uniformei pentru ca exista persoane(elevi) care isi arata personalitatea prin felul cum se imbraca.