| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara!
Am o nelămurire voi primi diploma de 10 clase indiferent dacă voi termina sau şi dacă fac 12 clase sau doar dacă fac doar 10 clase şi atât?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca termini 10 clase, primesti un Certificat ca ai terminat cele 10 clase.
Daca termini 12 clase si nu iei BAC-ul, primesti tot un Certificat, ca ai terminat doar 12 clase.

DIPLOMA se ofera numai celor care au terminat 12 clase si au luat BAC-ul.

| ioana748 a răspuns:

Daca faci 10 clase vei primi foaia matricola cu 10 clase.
Daca faci 12 clase nu mai primesti nimic de 10 clase, iti da diploma de 12 si atat.
Oricum la ce ar folosi de 10 clase, daca faci 12.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu există diplomă de 10 clase.