Întrebare recomandată | PhoenixAlin97 a întrebat:

Bună seara! Am şi eu o întrebare, pentru cunoscători. Mă aflu într-o enigma în momentul actual şi aş cam avea nevoie de puţin ajutor. Sunt în clasa a XI-a şi sunt foarte pus să dau la jurnalism, având în cadrul acestei aspiraţii şi o mare pasiune pentru scris.Şi când spun pasiune, mă refer că ador ceea ce fac şi sunt de părere ca ma şi pricep. Şi enigma mea e cam aşa, poate cineva să-mi spună ce fel de activităţi ar trebui să fac să "pregătesc terenul"? Îmi doresc enorm să fac ceva constructiv şi să mă pregatesc în acelaş timp pentru "lumea mare".

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Facultatea de litere, cea de la stat, cu locuri de la buget, este mult mai indicata pentru realizarea viselor tale marete. Tara-i plina cu tot felul de vanzatori cu diploma de jurnalist!

| Anonimmm23 a răspuns:

Depinde in ce oras esti, eu acum trec clasa a 12-a, si am urmat acum 2 ani cursuri de jurnalism la Universitatea "Andrei Saguna" - Constanta, dar presupun ca nu este singura din tara, deci, du-te cu incredere!