| ALINA2191 a întrebat:

Bună seara, as dori sa ma inscriu la facultatea de psihologie la distanta (adică sa iau cursurile și sa vin numai la Examen) ce facultate îmi recomandati?

2 răspunsuri:
| Aqvls a răspuns:

Facultatea de psihologie la distanță

| dullcat a răspuns:

Buna.Iti recomand sa alegi pe cat posibil la zi, daca doresti sa inveti ceva, sa se prinda mai bine. Unii profesori tin neaparat la prezenta aproape perfecta la cursul lor, iar daca nu, te vor taxa la note.

Daca alegi la distanta e posibil sa te lasi pe tanjala, sa lasi materia pe ultimul moment pana inainte de examen si sa nu fii in ritm cu ceilalti, sa te iei cu alte aspecte ale vietii etc. Si atunci poate ar trebui sa te intrebi daca nu cumva faci facultatea degeaba? Sigur ca prezenta e facultativa, dar totusi, daca ai posibilitatea sa alegi la zi(daca nu ai job sau familie sa te opreasca) incearca.Nu ai nimic de pierdut si vei iesi mai bine pe termen lung, iti vei face prieteni etc.