| BobTheCat a întrebat:

Buna seara! Ce sfaturi ati avea cand vine vorba de alegerea profilului de la liceu? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| ReddY25 a răspuns:

Alege ce-ți place, spre ce ai vocație, înclinație decât să alegi ceva și după să nu-ți placă sau să vrei transfer

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde doar de elev, la ce materii este foarte bun si ce profesie/cariera i-ar place sa faca in viitor, ep urmatorii 40 d enai, pana iese la pensie.

Degeaba il indrumam noi la un liceu mate-fizica daca el nu are habar d ematematica si nu va profesa niciodata in domeniu, dar vrea sa se faca bucatar, ca ata poate duce el.

Asadar, alegerea unui liceu apartine in totalitate elevului, fiindca nimnei nu-l cunoaste si nu poate decide pentru el.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ai nicio idee despre ce vrei sa faci pe viitor... atunci mate info ca iti tine deschise toate portile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E doar părerea mea, poate vei primi răspunsuri mai bune.
Doar tu poți decide ce vrei.
Dacă ai înclinații spre matematică și științe exacte sau spre literatură ori filozofie.

| BobTheCat explică (pentru anonim_4396):

Pai, desi pot spune ca am inclinatii spre literatura si engleza, filozofia nu imi prea place. Nu sunt cea mai stralucita la mate, dar ma descurc cat de cat, deci probabil voi da pe stiinte. Dar multumesc! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru BobTheCat):

Engleza o știe oricine de la cinci ani, dar tu ar trebui să te simți liberă să faci ce vrei.Si chiar dacă mai schimbi pe traseu, nu contează.