| hmm134025 a întrebat:

Buna seara! Intru în clasa a 10-a și vreau să mă transfer de pe sn pe mate info. Am fost azi la secretariat să cer cererea de transfer și am văzut în josul paginii că îmi trebuie "adeverință de studii pentru clasele absolvite de la unitatea școlară de unde se transfera". Ce este aceasta adeverință? Este o cerere de elev? De unde o pot lua? Precizez că rămân în același liceu.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul tau nu ai nevoie de acea adeverinta, deoarece nu te transferi la alt liceu.

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-a dat si lista cu materiile la care trebuie sa sustii exmanele de diferenta?

| hmm134025 explică (pentru Violleta2022):

Nu dau niciun examen deoarece am făcut informatică

| Violleta2022 a răspuns (pentru hmm134025):

Legea cere sa dai diferente cand treci de la un profil la altul, iar tu treci de la stiintele naturii la informatica, deci conform legii esti obligat sa sustii si sa iei note de trecere la aceste materii de diferenta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi maine la secretariatul liceului si întreaba i pe ei, si vei afla raspunsul oficial de la ei.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Probabil foaia matricolă.

| amii123 a răspuns:

Nu te supara, pe ce medie iti faci transferul la celalalt profil? pe media ta de admitere sau pe cea din clasa a 9 a?