| Userdereglatii3344 a întrebat:

Buna seara,la liceul de arte din Braila trebuie neapărat să te duci la pregătiri obligatoriu? Eu nu prea am drum la Brăila si e o problemă, eu chiar imi doresc la acest liceu.
Si apropo, cu ce medie se poate intra la acest liceu?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si daca ai sa intri la acest liceu, ce ai sa faci daca „nu prea ai drum la Braila"?
Nu e obligatoriu sa mergi la pregatire daca esti bun.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti atat de bun la o arta, atunci nu ai nevoie de pregatire.
Uite aici site-ul oficial al liceului, cred ca-ti poti cauta singur sectia de arta la care esti talentat si vrei sa mergi:

https://darclee.weebly.com/

| Lioana a răspuns:

Pregatirile sunt utile. Stii ce asteapta profesorii scolii de la tine si vezi care sunt criteriile de evaluare.
La un liceu de arte nota de la probele de arte e foarte importanta. De ea depinde intrarea ta in liceu. Nu e usor sa iei nota mare daca nu ai studiat cu profesorii scolii. Pretentiile sunt foarte mari.