| SamsungElectronics a întrebat:

Bună seara!

Mai un pic și termin clasa a 12 a. Oare trebuie să ai bacul luat ca să poți merge la postliceală? Am auzit de la unele persoane că nu trebuie să ai bacul luat.

4 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Unele primesc și fara bac dar cu condiția să îl iei până când termini postliceala

| RxTx a răspuns (pentru RxTx):

În viață oamenii angajatorii fac ceva pe ea de postliceală ei vor să vadă diplomă de la bac
Și dacă vrei să pleci din tara să îți echivaleze cineva diploma să faci și tu ceva orice in alta tara civilizata cu acte în regulă.
Toți ori să pună un accent extraordinar de mare pe DOPLOMA DE ATESTAT PROFESIONAL!
ȘI OE DIPLOMA DE BAC

LA noi aici diplomele astea de atestat profesional sunt de râsul curcilor nimeni nu dă doi bani pe diplomă de atestat profesional de la sfârșitul unui liceu

Dar sa știi că în Anglia dau oamenii mii de lire sa zicem între 3000 și 7000 lire că să obțină un atestat profesional

Așa că mare grija daca ai terminat un liceu tehnic să dai atestatul profesional și să îl iei cu nota mare

BAC-ul l-oi lua tu sau nu l-oi lua
Dar macar atestatul profesional trebuie să îl iei

Știi cât de important este
Că aerul de important
Pt că fără un atestat profesional nu ai cum sa iei un NVQ3
Daca nu ai NVQ2
Asta înseamnă o notă a ta că și om profesionist
Nu ai voie sa pui mana nici măcar pe.atura
Nu te primește nimeni sa faci lucruri intrările mai civilizate
Oricine face ceva cu mâna lui trebuie să aibă o diplomă o notă din partea statului pe care o acordă statul respectiv
Și dacă tu nu ai BAC-ul e grav
Pt că la multe job-uri ți-ar echivalează și cere matematica la un anumit nivel
Ți-ar cere engleza la un anumit nivel verificat de statul lor
Iar ei îți certifica ceea ce citesc de pe diplomă ta de bac

Dar dacă nici măcar atestat profesional nu ai in Anglia atunci numai la carat cutii prin unele depozite și irosit haine murdare întoarse de la clienți joburi care nu le-ar face nici indienii

Dar dacă tu ai un atestat profesional te lasă să dai un examen de protectia muncii in urma Cscs in urma căruia poți obține dreptul să dai cu matura
Poți să ai voie sa tii o pensula în mână
O grebla o lopată
Chiar și o bormașină daca ai luat un examen mai complicat de protectia muncii

| Wr3nch a răspuns:

Depinde de postliceala. Unele te accepta si fara, doar numai pe anumite profile.

| Nirvanaaa a răspuns:

Unele te accepta și fără. Dar recomandat e sa și iei bacul ăla totuși.