| Fcdb_Sile_1994 a întrebat:

Buna Seara! Mi-a dat profa de romana sa fac o argumentare la bac. nu stiu cum sa incep, mai pe inteles cum sa fac. ma puteti ajuta cumva?

1 răspuns:
| Doub a răspuns:

Ce trebuie să argumentezi?
Păi, la început de tot, scrii ceva general de subiectul respectiv şi începi cu "este binecunoscut faptul că bla, bla"
Apoi, scrii opinia ta personala "din punctul meu de vedere..."
Aduci minim două argumente prin care să-ţi exprimi ideea şi le susţii cu două exemple concrete.
Iar la final, scrii concluzia.