| Marialy a întrebat:

Pentru cei ce sunt din orasul Pitesti, judetul Arges: cum vi se pare Colegiul National Zinca Golescu? As vrea ma fac doctor stomatolog deci trebuie sa fac profilul bio-chimie, dar pe de alta parte as vrea sa ma fac si fizician (profilul stiinte ale naturii). Am note foarte bune (numai 9 si 10). Ce profesie credeti ca as putea alege? Va multumesc pentru raspunsuri! Noapte buna!

2 răspunsuri:
| Juliiee a răspuns:

Nu sunt din Pitesti, dar am rude acolo, chiar la liceu ala happy. Mi se pare un liceu bun pentru ce vrei tu, iti recomand profilul Stiinte Ale Naturii. Eu daca as fi in locul tau as alege Doctor Stomatolog, si tot la Stiinte as merge sau chiar Stiinte Bilingv Engleza xD.

| Marialy explică (pentru Juliiee):

Ma gandeam sa dau la Bilingv. Eu vreau la franceza deoarece ma descurc mai bine dar parintii mei zic sa dau la engleza. Sunt deocamdata clasa a 7-a, mai am timp sa ma gandesc dar vreau sa stiu de pe acum ce vreau sa devin in viata, adica sa-mi conturez deja viitorul. Iti multumesc pentru raspuns. Mai astept inca altele. O sa iti dau un votwinking