| cats273839 a întrebat:

Buna seara! Peste tot la stiri se spune ca se poate incheia media anuala cu 2 note, dar profesoara mea de matematica zice ca imi trebuie 7 note. (am 3 note) Ce pot sa fac? La alti prieteni de la alte clase profesorii le-au incheiat media si cu doar 2 note

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Ia legatura cu diriginta, sau intreaba direct profa de mate?

| cats273839 explică (pentru dullcat):

Am intrebat-o pe profa si a zis ca ea nu se ia dupa noile reguli, dar oricum multi nu avem destule note si nu are cand sa ne puna cel putin 7 note cum zice ea. Ce se intampla daca nu incheie media?

| kAlAMataolIVeFRUTtifresH a răspuns (pentru cats273839):

Din cate stiu daca nu ti se incheie media nu poti intra in Evaluarea Nationala (aia care e in 5 zile)
Profesoara cred ca ori o sa va dea de la ea ori nu mai face nimic si incheie cu cate note aveti.
O intrebare totusi: cum de nu ai facut rost de macar 5 note in tot anul asta la fizica?

| cats273839 explică (pentru kAlAMataolIVeFRUTtifresH):

Eu am zis de mate, nu de fizica. Si nu am evaluarea nationala. Pur si simplu, nu ne-a ascultat, doar a predat in mare parte

| dullcat a răspuns (pentru cats273839):

Nasol.Poate va da teste, caci nu prea are cand sa va asculte. Vorbeste si cu parintii, eu cred ca ei nu ar fi fericiti sa afle cum profa e incapatanata in asemenea masura incat sa o tina pe a ei.

| anonimg a răspuns:

Un stat nu poate fi organizat dacă conducerea lui nu este alcătuită din oameni temători de Dumnezeu. Pentru că doar Dumnezeu este organizat. Și cine iubește pe Dumnezeu va trăi și el organizat. Instituțiile Lui sunt organizate.
Problema ta poate fi rezolvată doar dacă vei contacta inspectoratul școlar și vei întreba dacă se poate încheia media doar cu două note. Dacă inspectoratul îți va răspunde că asta ține de fiecare profesor în parte, atunci fugi din școala aceea cât te țin picioarele, și mergi la o școală privată dacă îți permiți financiar. Sau mută-te la profesorii care își trec elevii mai departe.

Nu știu cum este legea. Dar în mod normal, în astfel de situații de urgență, cum este și greva, ar trebui ca să se poată încheia mediile cu minimum de două note.
Există greve atâta timp cât guvernanții nu sunt conduși de Duhul lui Dumnezeu. Dumnezeu nu intră cu forța în viețile oamenilor. Spiritul lăcomiei alungă Duhul Sfânt, pentru că nu pot exista împreună în același om.