| Irislin a întrebat:

Buna! Merita să fac contestație la evaluare națională dacă am luat 8, 05 la română, iar mie imi dădea dupa ce am făcut la gramatică un 9, 20, iar la matematica imi iesea 5, dar am luat4, 55?
Stiu că la română este vorba se subiectivitatea, dar nu cred că trebuia sa-mi scada așa la literatura

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti sigur pe ce ai calculat tu atunci poti face contestatie.

| Irislin explică (pentru Ioandelasal):

Eu am calculat pe baza gramatici, dar totuși nu înțeleg cum să imi scadă asa mult la literatura

| Modzilian a răspuns (pentru Irislin):

Pe baza "gramatici"? Sigur nu ai calculat bine.

| gabicoo a răspuns (pentru Modzilian):

La matematica a luat 4, 55 e clar că profesorii corectori nu i-au apreciat compunerea.

| Modzilian a răspuns (pentru gabicoo):

Haha, ai dreptate.

| Irislin explică (pentru Modzilian):

Adică nu m-am gândit că am greșit la literatura

| Irislin explică (pentru gabicoo):

Mă bucur că întâlnesc "inteligenți" prin comentarii.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Irislin):

Daca ai calculat asa nu cred ca ai calculat bine, reciteste-ti postarile si vezi cate greseli ai facut.

| adryang78 a răspuns:

E mult prea mare diferența între ce ai calculat tu și nota obținută. La română mă refer. Da, eu zic că ar merita să faci contestație, dar mai verifică-ți punctajul o dată.
La matematică nu știu ce să zic, diferența nu e foarte mare, dar dacă știi precis că atât trebuia să iei (la urma urmei, e știință exactă), poți face și acolo contestație.

| Irislin explică (pentru adryang78):

Să mi fi scăzut atat de mult la literatura sau au corectat o in scârbă?

| 94Lucifer94 a răspuns:

La cum scrii, ai sanse sa iti mai scadă nu sa iti mai crească, daca nu te multumești cu 8...

| IXIAlinIXI a răspuns:

Mai bine faci contestatie si regreti ca ai facut-o decat sa regreti ca nu ai facut-o!