| AliceaAlicea a întrebat:

Stie cineva ce se intampla daca m-am înscris la o mărire si nu ma prezint? Daca raman cu nota din sesiune, sau ...raman cu restanță pentru anul viitor, ceea ce imi pare putin probabil? Ca nu gasesc informații despre asta in regulamentul facultății si de 2 ani de când sunt studenta nu am fost in situatia asta, si întâmplător nici colegii mei.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Depinde de facultate. Tu ai facut cerere ca sa refaci materia respectiva, dar daca nu o refaci nu se intampla nimic, ramane in acelasi stadiu pentru ca nu ai actionat in acest sens.

| MadRaven a răspuns:

Rămâne nota inițială.
Că oricum, dacă te duceai și nu luai o notă mai mare, oricum cea inițială rămânea. Deci dacă nu te prezinți nu se schimbă nimic, pur și simplu rămâi cu nota de care știai tu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ramai cu nota dinainte

| Maria3458 a răspuns:

Mergi la facultate te interesezi