| eaaaaaa a întrebat:

Buna! Stie cineva daca pot sustine din nou probele la bac, chiar daca l-am luat? Nu sunt multumita de notele pe care le-am luat si as vrea sa dau iarasi. Nu vreau sa depun contestatie pentru ca mi-e frica sa nu-mi scada mai mult de cat am acumhappy

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca media notelor de la examen este cel putin 6 ai promovat examenul de bacalaureat si nu-l mai poti sustine in alta sesiune.
Daca media era sub 6 atunci nu-l promovai si ar fi fost obligatoriu sa-l sustii, ca sa poti primi diploma de bacalaureat.

| and0ra a răspuns:

Probele la bac se pot sustine doar in cazul in care esti picat. De vreme ce esti promovat, atunci nu, nu iti poti schimba nota, decat daca depui contestatie.