| Anonim161530 a întrebat:

Stie cineva de unde as putea sa iau o baza de date cu evidenta creditelor acordate de o banca(orice banca) si care sa contina date despre persoanele care au facut creditul (sa contina nume prenume, data nasterii, localitate etc). Am nevoie pentru un proiect la scoala. Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Asa ceva nu este posibil sa obtiii de nicaieri, fiindca este ilegal si cel care ti-o da, poate risca puscaria.
Pentru proiect poti sa-ti inventezi singur, o asemenea evidenta.

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Altceva nu mai vrei? Poate o baza de date cu adresele si numele tuturor agentilor secreti si operatiunile in care au fost implicati?

| Anonim161530 explică (pentru johnnny123):

Da, as vrea. Poti sa imi trimiti tu, Johnny? laughing
P.S: Daca nu vrei sa ajuti, nu mai comenta!

| FreddieM a răspuns:

Buna. Nu vei putea obtine niciciodata asa ceva, e posibil sa nu fi auzit niciodata de dreptul la protectia datelor private? Sunt date foarte sensibile cu caracter stict personal, uneori chiar si clientul intampina dificultati ca sa treca prin barierele identificarii sale.
Pace si vremuri mai bune