| JohannaMary a întrebat:

Bună :-)! Stie cineva din ce se dă examenul de admitere la Facultatea de Drept din Timișoara (UVT)? Am vazut mai multe variante, dar nu sunt sigura! Fundăă :-D

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel mai sigur este sa te uiti pe site-ul oficial al facultatii, la Admiterea 2013 sau Admiterea 2014 (daca este afisata).

| JohannaMary explică (pentru Ioandelasal):

M-am uitat si am vazut ca se da un test de evaluare a competentelor lingvistice si de rationament(am vazut si un model de test), dar unii spun ca se da si economie sau din gramatica limbii romane...:-|

| Ioandelasal a răspuns (pentru JohannaMary):

Lasa ce spun unii, oficial este ce spune facultatea.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Admiterea la Facultatea de Drept si Stiinte Administrative din cadrul Universitatii de Vest din Timisoara, ciclul de studii universitare de licenta – specializarea Drept, se va desfasura în anul 2013 pe baza urmatoarelor reguli generale:

1. Media de admitere reprezinta media dintre media generala a examenului de bacalaureat (pondere 50%) si nota la proba de specialitate Test de evaluare a competentelor lingvistice si de rationament (pondere 50%)." - SURSA :
http://www.drept.uvt.ro/? l1=17&l2=163

Vezi şi Metodologia de admitere la linkul :
http://www.drept.uvt.ro/documents/Metodologie-Admitere-Licenta-2013.pdf

Toate cele bune.