| maya_2794 a întrebat:

stiti cumva daca exsista vreo superstitie cum ca nu e bine sa imprumuti voalul de mireasa?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! personal, cred doar in superstitiile care chiar stiu ca s-au intamplat! Ai grija cu voalul/rochia miresei deoarece daca le poti nu vei avea ocazia s-o mai faci pe bune, pentru ca nu-ti vei mai gasi alesul, sau nu te vei marita! O ruda apropiata de-a mea a facut asta la doar 16 ani. acum are 40 si e inca singura!

| CactusFlower a răspuns:

Salut! Iar superstitii...hee hee
Draga mea, ia-o mai usor cu ele.Stii ce zic eu(nu sunt superstitioasa, doar cand vine vorba de trifoi cu patru foilaughing) cand aud de superstitii? Ca batranii de atunci se plictiseau prea tare si si-au zis sa inventeze si ei ceva cu care sa se distreze.laughing
Ce ar avea daca ai imprumuta voalul? E ca si cum ai imprumuta palaria prietenei tale.Asa ca imprumuta-l linistita. Daca e sa se intample ceva rau, Doamne fereste, asta este fiindca asa trebuie sa fie, nu pentru ca ai luat tu voalul sau mai stiu eu ce...
Hai, te las, sper sa-ti fie de folos!:*