| Emmy125 a întrebat:

Stiti cumva daca la testul grila de admitere la medicina(farmacie, balneofiziokinetoterapie) e cu alegere simpla sau cu alegere multipla?

Răspuns Câştigător
| Mariiaamariiaa a răspuns:

La farmacie se da din biologia de clasele IX-X obligatoriu si la alegere dintre Chimia Anorganica sau Chimia Organica, testul grila contine 100 de intrebari fiecare cu 5 variante de raspuns. La balneofiziokinetoterapie se da doar din biologia de clasa a XI, dar nu trebuie sa inveti toata cartea ci doar 9 capitole, testul grila are 60 de intrebari cu 5 variante de raspuns fiecare. Cel putin asa se da admiterea la facultatea de medicina din orasul meu. Sper ca te-am ajutat :*

| alina12345678901234567890 a răspuns (pentru Mariiaamariiaa):

Bună! Poti sa mi oferi informații legate de specializarea balneofiziokinetoterapie din cadrul UMF iași? Ma intereseaza materia pentru admitere.Multumesc!

1 răspuns: