| Andreea82diaconu a întrebat:

Sunt a 8-a si am luat media de la evaluarea nationala de 5. La ce profil pot merge, sau mai bine, pot sa intru pe mate-info?

3 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Buna
In primul rand nu ai specificat judetul, nu ai specificat orașul, nu ai specificat nimic decât nota.
In al doilea rând, cu asemenea medie nu ai nici 1% sa sa sa intri la mate info și sunt curios de ce ai vrea asta daca tu ai media 5, ceea ce înseamnă că nota ta la matematica a fost sub 6.
Notele de intrare la liceu se schimba in fiecare an, ba cresc, ba scad. Între 2 și 6 iulie când vei completa la școală fisa de repartizare alaturi de diriginta ta îți va arăta o lista cu liceele, profilele și notele de intrare. Noi nu putem să răspundem la asemenea întrebări, deci vei vedea atunci cum sta treaba.
See youwinking

| sierra1 a răspuns:

Tu scrie TOATE liceele la care ai vrea, poate s-o indura bunul dumnezeu și de tine

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau, dar cu media 5 nu ai nici o sansa sa intrii la un liceu mate-info.
Vei intra acolo unde au ramas locuri, fiindca asta este cea mai mica medie