| kikirikikikiki a întrebat:

Bună. Sunt anul al doilea la facultate, însă am o restanță din anul anterior. Ce se întâmplă cu ea? O pot da si in anul 3?

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Desigur.

| Frank51 a răspuns:

La mine nu se poate, dacă există restanță din anul 1, nu se poate promova anul 2, si se repetă anul 2.

| Lukasssz a răspuns:

Studentul roman fara restanta e ca shaorma fara lipie.Depinde de facultate.La unele facultati daca ai restanta nu poti promova in anul urmator, la alte facultati poti da restanta si inainte de licenta.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Lukasssz):

Adica... la farfurie? big grin

| Lukasssz a răspuns (pentru DoarBogdan):

Shaorma la farfurie n-are farmec sad

| DoarBogdan a răspuns (pentru Lukasssz):

Da, dar tot te saturi.
Tot trece facultatea big grin

| HTH a răspuns:

Da. Poti sa o dai inclusiv inainte de licenta, cand, de regula, se organizeaza "sesiuni exceptionale". Asa e la majoritatea facultatilor, dar probabil sunt si exceptii. Succes!