| Anxreea17 a întrebat:

Sunt clasa a 12a si mi-as dori sa merg la universitatea din Bucuresti si nu prea stiu ce sa aleg dintre psihologie si psihopedagogie. Initial voiam psihologie si am admiterea din 250 de grile, apoi am aflat ca la psihopedagogie se intra pe baza de bac..imi doresc sa devin logoped, ambele facultati oferindu-mi aceasta posibilitate. Am cautat si nu gasesc o medie a notelor de bac cu care s-a intrat in anii trecuti sa stiu daca as avea vreo sansa..ma puteti ajuta?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca pe tine te sperie o amarata de admitere nu stiu cum faci fata unei sesiuni laughing)

| Anxreea17 explică (pentru Adry05):

Nu ma sperie deloc, ideea era sa stiu daca media de bac pe care mi-o estimez se incadreaza de regula la acea specializare.

| Adry05 a răspuns (pentru Anxreea17):

Nu merita sa te iei dupa lucruri de genu, tine de notele candidatilor din anul in care dai, intr-un an poate sa fie admiterea de la 7, in altul de la 8

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De la psihopedagogie ai mai multe șanse să ai un loc de muncă sigur după terminare.

| Anxreea17 explică (pentru sadrian46):

Stii cumva cu ce medii se intra?

| sadrian46 a răspuns (pentru Anxreea17):

Nu, dar pot să îți spun ieși dta dacă asculți de mine.
Ca să ne cunoaștem scrie aici de ce vrei să faci psihologia, cu cuvintele tale, motivația ta, câteva fraze.

| Anxreea17 explică (pentru sadrian46):

Pai cum toata lumea e buna la ceva, eu sunt buna in relationarea cu alte persoane, imi place sa ascult probleme xu adevarat importante, sa dau sfaturi utile si sa incerc sa fac acea persoana sa vada totul dintr o perspectiva mai pozitiva. Si am fost aprecieta de multe ori ca pot sa inteleg problema unui om in adevaratul sens al cuvantului ca si cum as trai odata cu el, iar datorita acestui lucru m-am hotarat asupra viitorului meu

| sadrian46 a răspuns (pentru Anxreea17):

Bun, să zicem că așa este.
Termini facultatea.
Ce intenționezi să faci pe urmă cu ceea ce ai învățat?

| Anxreea17 explică (pentru sadrian46):

Un master, evident, iar apoi sa lucrez in domeniu