| Kidutz99 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si am o problema.thinking Ma gandesc numai la examen si vreau sa cred si sa fiu sigura ca o sa intru la Uman. Am o problema cu matematica, nu inteleg nimic..asa ca nu are rost sa ma duc la mate-info, dar nu vreau sa-mi strice planurile de viitor. Vreau sa dau la facultatea de psihologie din Bucuresti. Ce materii trebuie sa stapanesc pentru a putea da la psihologie? happy [ scuzati categoria:*. urgent. funda:* ]

1 răspuns:
| MeConstantine a răspuns:

Pai este simplu trebuie sa stapanesti foarte bine liceul, adica sa fii performera acolo.
La facultatea de psiologie este concurs de dosare in acest moment, daca so schimba ceva pana dai tu cine stie. Cand era cu test dadeau ei cartile care trebuia sa le inveti.
Deci sfat cauta sa intrii la un liceu une stii ca vei lua numai 10happy pentru ca ai nevoie de note foarte bune si sincer 30% reprezenta nota de la bacalaureat.
Deci succes