| alenushxred a întrebat:

Buna, sunt clasa a 8 a si ar cam trebui sa ma decid la ce liceu sa merg.De un timp am inceput sa fac o obsesie pentru pian și pentru muzica lui dar nu stiu sa cânt.Ar merita sa merg ma Liceul Aurel Popp pe muzica pian? Sau se poate merge fără să știu sa cânt?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti merge la un liceu de muzica, daca nu ai habar sa canti.
Mergi la un scoala/club de arte (local) si invata intai acolo (note, solfegii, ca sa poti canta dupa o partitura muzicala), apoi ajungi sa dai examenul de talent, pentru liceul de arta, care-i eliminatoriu.

| Violleta2022 a răspuns:

Ar merita sa mergi oriunde, din pacate nu la un liceu de arte, daca nu stii inca sa canti si nu ai cum invata intr-un timp atat de scurt.
la liceul de arta, vin copii care canta de cand erau la gradinita, altii care studiaza pianul de la 5-6 ani, crezi ca poti sa le fii in competitie cu ei? Pentru ca eu nu vad nici o sansa.