| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a 9-a la socio anul acesta si am auzit ca voi studia Mara de M. Sadoveanu. Nu stiu daca pot face rost de carte vara asta, asa ca ma gandeam ca pot citi in cursul scolii.
Stiti cand vom ajunge la aceasta lectie?

Răspuns Câştigător
| byutsaa a răspuns:

Buna! eu am trecut a 10-a si "Mara' am facut-o la inceputul semestrului 2

5 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Nu e programa exacta pentru clasa a 9-a.totul e la latitudinea profului.
O poti cauta la librarii, e 10 llei aproximativ sau la biblioteca din oras.E o carte frumoasa si usoara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Astfel incat ca o am citita pana vom ajunge acolo. Multumesc! :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Vai și amar! Mara e de Ioan Slavici...
O găsești povestită aici http://lecturirecenzate.ro/ Citește întâi povestirea, ai să înțelegi mai bine când vei citi romanul în întregime.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuzati autorul, nu am fost atenta! laughing) Se vede ca n-am citit cartea... E de Slaviciwinking