| SmallBrain a întrebat:

Sunt clasa a9a,si azi am luat 1 la matematica deoarece,nu mi-am facut tema,am un profesor foarte rau...mi-a spus ca o sa ma ascult data viitoare sa imi repar nota si cred ca o sa ma asculte din vectori, care chiar nu-i inteleg.Va rog sa ma ajutati cu niste site-uri sau sfatuturi.

P.S:Sunt pe mate-info si matematica e pfff....grea,deci trebuie, sa inteleg foarte bine.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing laughing 1 la mate, ai incurcat-o, schimbă profilul dacă nu te descurci, eu cred ca e o modă aici cu mate-info că vă plac jocurile că de altfel multi sunt,, bâtă,, de matematică si curios este cum de reusesc unii care habar nu au de orice tine de aceasta materie.LOL

| Hemera a răspuns:

Vectorii sunt un dezastru....parerea mea.Nu am putut sa ii inteleg si culmea, din zecile de variante de bac facute deja nu am gasit decat in vreo 3-4.Chiar daca am M2 am facut destule variante de M1 si efectiv parca nu ar exista.
Eu ce sa zic, vezi ce ati facut in clasa, refa fiecare exercitiu si incearca sa iti dai seama de ce e asa.
Si invatatura de minte, data viitoare macar copiaza tema daca nu stii/nu ai chef sa o faci.Totusi,sa-ti dea 1 e prea exagerat...

| BekeAlexandra a răspuns:

Si eu sunt pe clasa a9a si inteleg cat de greu e la matematica eu sunt pe profil de economie si este greu ma gandesc cum este la tine ca esti pe profil de mate-info.
https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Vectori_și_valori_proprii
Sper ca te-am ajutat. :-)

| Getting4you a răspuns:

Salut! Si eu tot bobocel sunt si nici eu nu prea le am cu geometria... Uite aici un site de pe care poti sa inveti https://sites.google.com/......ii-exemple
Personal, tot ce am retinut eu din vectori e ca au directie, sens si modul(lungime).
Sper ca te-am ajutat