| Ella203 a întrebat:

Buna! Sunt clasa a9a si ma gandesc ce sa fac pe viitor, sunt la liceu economic pe profil comert doar ca mi-as dori sa merg la facultatea de medicina militara, vr sa stiu daca pot trece de proba medicala daca am scolioza? In ce consta traseul aplicativ si ce mai stiti despre probele de admitere

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti trece de proba medicala din cauza scoliozei, dar cum mai sunt inca 3 ani pana la admitere la facultate, poti sa iei in serios situatia in care esti si sa faci gimnastica medicala zilnic, ca sa-ti corectezi coloana, ceea ce iti poate fi de folos.