| Kaya_1133 a întrebat:

Sunt eleva in clasa a 11-a la profil de mate-info intensiv engleza si ma gandeam sa aplic la Fils in cadrul politehnicii.As dori sa aflu mai multe informatii despre aceasta facultate mai exact cata scoala se face si ce oportunitati am dupa ce o termin.

1 răspuns:
| bye a răspuns:

FILS este o facultate buna. Se numara printre facultatile de la Politehnica la care admiterea se face pe baza de examen. Vei avea nevoie de un certificat de limba facut din timp sau vei da un examen de limba in cadrul admiterii. Din cate stiu, exista filiale pe diferite limbi, engleza, germana, franceza in care te poti inscrie dupa ce ai intrat. In general, orice facultate de la Politehnica face treaba serioasa. Oportunitatile tale sunt destul de mari considerand ca Romania are nevoie de ingineri si specialisti iar domeniul tehnic este unul destul de flexibil mai ales daca esti tanara. Iti recomand sa dai la FILS. Mai multe detalii despre facultate gasesti pe situl lor: http://ing.pub.ro/