| Vokii a întrebat:

Sunt în clasa a 12 a și mă gândeam să dau la facultatea de "Științe ale comunicării". Contează dacă la proba la alegere la bac dau la geografie sau sociologie? Admiterea se face pe bază de dosar și întreb pentru că am văzut că la Iași, "Științe ale comnicării" face partea din facultatea de Filosofie și Știinte Politice și se studiază socio-umane...

1 răspuns:
| Gabriell1992 a răspuns:

Stai linistita, nu conteaza daca alegi geografie sau sociologie. Cunosc un caz, un baiat care a dat bacalaureatul la romana, istorie si geografie s-a inscris la o facultate de inginerie, tot pe baza de dosar, si a intrat cu cea mai mare medie.