| BaIeTzaS a întrebat:

Buna sunt in clasa a 12-a si am de facut un atestat daca a-ti putea sa imi dati un site ceva de ajutor...in atestat este vorba despre MIJLOACELE DE MASURARE A MARIMILOR MECANICE!
FUNDITAAAA

Răspuns Câştigător
| Lora a răspuns:

E simplu chiar foarte simplu.Eu anul trecut am fost in clasa a-12-a a trebuit sa fac atestat la elemente de constructie, adica cum se construieste o casa + desenele adica schitele de casa facute in AutoCAD plus macheta.Partea scrisa am facut-o in felul urmator. M-am dus la profesoara de specialitate si-am cerut o carte si-un exemplu de atestat. Mi le-a dat le-am luat m-am dus acasa frumusel si-am inceput sa scriu intr-una de-am facut un atestat de aproape 90 de pagini la finalul atestatului scris am scos schitele la pim si le-am adaugat si pe ele acolo.Ca sa nu fie munca in zadar am facut si o prezentare in power point in care am pus si schitele mele desenate in AutoCAD.Macheta n-am mai facut ca era prea mare bataie de cap. Dar am luat atestatul cu brio.Asa ca bafta la cerut carti si exemple de atestate.