| Oniichannnn a întrebat:

Bună, sunt în clasa a 7 a și sunt corigent/ă, vreau sa stiu câte luni voi da corigența, voi putea fii a 8 a în septembrie? Cât va dura timpul acesta de corigenta? Eu am anxietate și o frică foarte mare de aceea am rămas.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti sa treci a VIII_a in septembrie NUMAI DACA pui mana serios si inveti acum, stand in casa pana in Julie cand ai corijenta, sa iei note de trecere, ca sa ti se incheie media la acel obiect si media generala.

Profesorul care te-a lasat corijent are un program si cu el trebuie discutata ziua cand trebuie sa mergi sa-ti sustii examenul de corijenta.
Daca nu dai corijenta si nu ti se incheie media, ramai repetanta si repeti clasa a VII_a.

| johnnny123 a răspuns:

Examenele de corigență 2024 au loc în perioada 8-19 iulie. Nu durează "luni", durează câteva ore.

Nu ar fi trebuit să te interesezi la școală de programul corigențelor?

| ioana748 a răspuns:

Da, vei putea fi a 8 a in septembrie.
Vezi cand ai data afisata pentru corigenta.
Ia MagneB6 si ceva pastile cu valeriana, mai trec emotiile.
Ceai de sunătoare iarasi, ajuta.
Fara bauturi tampite si acidulate.
Pregateste te si vei trece cu brio si corigenta si clasa.
Multa bafta,

| LisaJulie a răspuns:

Acum corigențele se dau prin luna iulie, eu te sfătuiesc sa încerci sa îți găsești un profesor la ce ai rămas ca să îți explice! De geaba lucrezi și citești dacă tu nu înțelegi materia! Multa bafta