| Littlebizzle a întrebat:

sunt in clasa a 8-a si sunt fata, vreau sa dau la liceul militar, stiu ca e greu si imi trebuie medie f.mare dar imi doresc f.mult, vreau la Campulung Moldovenesc, ceea ce vreau sa va intreb e cum sunt testele psihologice si cele de inteligenta puteti sa imi dati un mic exemplu? big grin Ar fi un vis devenit realitate sa fiu admisa acolo, incep sa ma antrenez pentru proba sportiva din ianuarie asa ca nu vad unde ar fi impedimentul avand in vedere ca invat si am medii f. mari happy funda

Răspuns Câştigător
| CuteKitten14 a răspuns:

Hei, si eu tot ca tine sunt! Din cate stiu, testele psihologice au si exercitii de imaginatie, ca de ex : ce ai face daca o cladire ar lua foc? si iti dau ei variante, sau de logica, ca de ex.: continua sirul 10, 5, 7, 2, 4... sau sunt intrebari pe baza temperamentului tau. Dar ca sa te lamuresti mai bine, eu zic sa discuti cu un psiholog sau cu cineva care se ocupa cu asa ceva, si sa-i ceri o mostra de genul acesta.Eu asa am sa fac, am niste cunostinte. Succes pentru probe!