| Didixu a întrebat:

Sunt in clasa a 9 a la mate-info.Sunt deja foarte sigura ce vreau sa urmez mai departe si aceea este medicina dentara.Mi-am luat recent 3 carti pritre care una este de anatomie si fiziologie si un compendiu tot cu biologie...sincer,nu stiu daca o sa inteleg ceva din ele dar vreau sa ma pregatesc din timp pentru ca asta este visul meu.Am o intrebare...cam cati bani ar fi suficienti la medicina daca asi intra la buget? Am o familie destul de instarita dar nici foarte tare.Parintii mei mi-ar putea oferi cam 1000-1500 lei pe luna, si mai mult dar au si ei nevoile si treburile lor.Sunt suficienti acesti bani? Imi mai puteti da niste link-uri cu carti care m-ar putea ajuta? Si ce parere aveti de alegerea mea?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand pana peste 4 ani mai e timp, in al doilea rand daca intri la buget si ai facultatea in orasul tau nu ai nevoie mai deloc de bani decat pentru carti si alte materiale

| Didixu explică (pentru suntserios):

Eu sunt aproape de Vatra Dornei si in Iasi asi merge...deci,bani pentru mancare, haine oricum imi trebuie big grin

| suntserios a răspuns (pentru Didixu):

In cazul asta 1500 ron sunt suficienti, daca vrei sa stai la camin sunt mai mult decat suficienti. Eu am avut colegi in facultate care se descurcau cu 300 ron cu tot cu camin

| Didixu explică (pentru suntserios):

Daca nu te deranjeaza...ce facultate ai facut? ^_^

| suntserios a răspuns (pentru Didixu):

Automatica si Calculatoare

| Didixu explică (pentru suntserios):

Faci ceva in domeniu?

| suntserios a răspuns (pentru Didixu):

Bineinteles, de ce altcumva m as fi chinuit atat cu facultatea?

| Didixu explică (pentru suntserios):

Chestia e ca acum faci o facultate si nu ai neaparat de lucru, precum ar fi administrarea afacerilor unde studentii nu prea au locuri de munca big grin

| suntserios a răspuns (pentru Didixu):

Asta e scuza celor lenesi si fara vointa. Cine vrea gaseste de munca

| Levelstar a răspuns:

Este bine 1000-1500 lei, ar fi pe an 8000 lei, asa stiu de la varul meu!