| AndreiPG a întrebat:

Buna, sunt in clasa a 9 a și aș dori să mă transfer la altă clasa, la același profil, același liceu, doar clasa să o schimb, știe cineva când aș putea face transferul și ce mi-ar trebui să fac transferul? Aș vrea să fac transferul cât mai rapid, cat ar trebui să aștept. 2.10. 2022

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul tau nu este vorba de transfer, deoarece nu schimbi liceul si nici profilul, este doar o mutare dintr-o clasa in alta.
Acest transfer se poate face oricand, cel mai bine cat mai repede. Vorbeste cu dirigintii ambelor clase, daca acestia sunt de acord si directorul liceului o sa fie de acord.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă sunt de acord profesorii și directorul, imediat. Cere.