| babyblue a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si as vrea sa stiu cam ce ar putea sa imi dea la un test la limba engleza si franceza.Traduceri,exercitii cu timpuri?

Multumesc anticipat.hee hee

3 răspunsuri:
| controlled a răspuns:

1. Engleza: iti da ceva de cautat cuvintele dintr-un text ceva gen la ca romana si sa mai completezi niste propozitii.
2.Franceza pe mine m-a lasat cu catea in fata si ne-a dat sa rezolvam toate exercitiile.
3.Parca au trecut 1000 de ani de cand nu am mai fost intr-a 9-a.

| rockmantic a răspuns:

Da.cam d'astea. dar gandeste'te ca sunt doar pentru a-ti verifica capacitatea.succes!

| lili19 a răspuns:

De obicei se dau exercitii de gramatica.Acuma depinde si de fiecare profesor, pentru ca fiecare are stilul sau de a preda si de a nota.