| Cristinamara67 a întrebat:

Sunt în clasa a 9a și vreau sa ma transfer acum din semestrul 2 la liceul de arte din Cluj, mi s-a spus ca trebuie sa dau un examen de diferențiere, știe cineva dacă se da acest examen având în vedere ca e pandemie? Dacă știți va rog sa îmi scrieți dacă se da, iar dacă da îmi spuneți ce trebuie sa învăț din istoria artei ca atunci când am cautat și erau multe chestii și nu cred ca trebuie sa le învăț pe toate, vreau sa știu esențialul, mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acolo în clasa a noua se intră cu examen practic. În cazul transferului, dacă ți se acceptă, nu poți evita asta.

| Cristinamara67 explică (pentru sadrian46):

Nu înțeleg

| sadrian46 a răspuns (pentru Cristinamara67):

Ca să intri în liceu de arte plastice, te pune să stai jos, și îți dă creion și hârtie ți te pune să desenezi ceva, să vadă dacă ai un talent minimal. Asta să te aștepți la acest transfer, asta să înțelegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi neapărat trebuie să dai un examen. Nu poți intra pe ochi frumoși, mai ales fiind un profil diferit, vocațional. Pentru materia de examen ar fi util să contactezi o persoana de la liceul dorit și te-ar putea ajuta.