| sergiutaker a întrebat:

Sunt in clasa a X a si am ramas corigent la matematica si franceza.Cine stie cum o sa fie la examene:greu sau usor? Si profesorii o sa fie mai ingaduitori? Sunt la liceul economic Ion Ghica din Bacau.

3 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Vaaaaiii nu treci! Aahahahha! laughing)

Ok, am glumit.Depinde de profesor. Daca e de treaba te lasa sa treci,(sau vezi tu...dai ceva bun), daca nu e mai greu.
Parerea mea este ca ar trebui sa pui mana sa inveti chestii mai simple, mai obisnuite; sa le inveti bine sa te descurci.La corigenta iti trebuie sa iei peste 5 ca sa treci...sau sa faci impresie buna la profesor ca sa considere ca meriti sa treci, habar n-am, n-am fost niciodata.

| RockPassion94 a răspuns:

E grav, dar daca inveti va fi bine.
In loc sa te bazezi pe ingaduinta profesorilor, mai bine ai pune burta pe cartewinking
Spor la invatat!

| Matei_Pojala_1993 a răspuns:

O sa fie bine! Invata si........Bafta! O sa treciwinking!