| simovacariu a întrebat:

Sunt in clasa a XI-a si ma gandesc sa merg mai departe la arhitectura, dar inainte sa fac pregatire si toate cele vreau sa fiu informata, sa stiu ce inseamna exact arhitectura. Vreau sa stiu cat mai multe despre ce inseamna sa fii student la arhitectura, ce materii se fac, cum e etc. Cineva?

1 răspuns:
| Luta_Iulia_1990 a răspuns:

Arhitectura este o opera literară sau scrisă. Ştiinţa şi arta de a proiecta si construi clădiri ♥Stilul, caracterul-planul unei (unor) clădiri. Felul în care este alcătuit sau construit ceva. Arta de a face planuri de edificii şi de a observa executarea lor, iar de aceea vreau eu sa fiu student la arhitectura.Scrie raspunsul acesta daca vrei.Fă cum vrei. Poate nu e perfect dar măcar am încercat să te ajut. Sper să-ţi fie de folos răspunsul meu. ♥ Bafta. Good Luck!