| kjskhakhsja a întrebat:

Sunt in primul an la facultate, iar în primele zile nu am reusit sa ajung la niciun curs. Am pierdut ceva important sau am primit ceva absente? Nu cunosc pe nimeni si imi este foarte greu.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de profesor daca a facut sau nu prezenta noi de unde sa stim daca ai absente

| RobertMoon a răspuns:

De unde să știm noi dacă dacă ai primit tu "absențe" sau daca ai pierdut ceva important. Ia-o logic, nu suntem colegii tăi și nu știm noi mai bine decât ei ce faci tu acolo. Și apropo, la facultate nu exista ca la liceu absențe, ci doar număr de prezențe pe care le face profesorul pe o hârtie, unii țin cont de prezență (in special la seminar) alții nu țin deloc cont.